Københavns Firma Sport´ s Fodbold.


09-04-2021

7-mands Fodboldturnering foråret 2021.

Spilleprogram.

Holdkort.

 

05-05-21 Info vi står nu og mangler et hold i pulje 1 med kampe mandag / onsdage i tidsrummet 18 – 19.00 Kontakt Allan på 23 35 28 31

 

Dette er spilleprogrammet for fodboldturneringen 2021 med lidt ændrede regler.

 

  1. Før kampstart, skal begge hold fremvise hver sit korrekt udfyldt holdkort med fornavne og efternavne på samtlige deltagere.
  2. Alle indkast er i denne COVID-19 periode lavet om til indspark fra sidelinjen.
  3. Dommeren udpeger det område hvor holdene og udskifterne skal stå under hele kampen.
  4. Undgå at give hånd, kram, high five eller anden form for kropskontakt, ej heller ved scoringer.
  5. Hvis der er en kamp i gang når man kommer til banen, skal man vente ude i et frit område til den kamp er slut. Så man undgår at der er for mange samlet på et lille område.

 

Mandag & Onsdag.

Tirsdag & Torsdag.

Pulje. 1

Pulje. 2

AMCS

Blå/Grøn

FC Skraldebilen

Pink

Akademikernes A-kasse

Mørkeblå

HH-Installation

Bordeaux

DRFB

Hvid

FC Brygge

Mørkeblå

Korallen Bold Klub

Orange

Unisport FC

Grøn

Hakuna Matata

Orange

FC-Siv

Rød

Johnny Bravo’s Disciple

Bordeaux

2 1/2 NFI

Rød

Zahle Zebras

Hvid/Sort

Lokomotiv 8000

Grøn

Hans Buch

Sort

Old Stars

Grå

FreshNclean IVS

Rød

Academic Work

Hvid

 

 

OYY

Grøn/Sort

 

Holdene skal være fremmødt på kampbanen mindst 15 minutter før kampstart.

 

Alle deltagere rådes til at have sin fritidsulykkesforsikring i orden hvis uheldet skulle være ude.

 

Pulje. 1

Kamp.

Dato.

Dag.

Kl.

Bane.

45

Hjemmehold.

Udehold.

Res.

1

12-04

Mandag

18.00

Kunst.

Hakuna Matata

AMCS

0-10

2

12-04

Mandag

19.00

Kunst.

Zahle Zebras

Korallen Bold Klub

1-1

3

14-04

Onsdag

18.00

Kunst.

Akademikernes A-kasse

Hans Buch (12/4 Afbud)

3-0

4

14-04

Onsdag

19.00

Kunst.

DRFB

Johnny Bravo’s Disciple

2-1

5

19-04

Mandag

18.00

Kunst.

FreshNclean IVS

AMCS

1-5

6

19-04

Mandag

19.00

Kunst.

Korallen Bold Klub

Hakuna Matata

11-0

7

21-04

Onsdag

18.00

Kunst.

Hans Buch

Zahle Zebras

3-6

8

21-04

Onsdag

19.00

Kunst.

Johnny Bravo’s Disciple

Akademikernes A-kasse

2-7

9

26-04

Mandag

18.00

Kunst.

FreshNclean IVS

DRFB

3-2

10

26-04

Mandag

19.00

Kunst.

Hakuna Matata

Hans Buch (afbud)

3-0

11

28-04

Onsdag

18.00

Kunst.

Zahle Zebras

Johnny Bravo’s Disciple

0-2

12

28-04

Onsdag

19.00

Kunst.

Korallen Bold Klub

Akademikernes A-kasse

0-2

13

03-05

Mandag

18.00

Kunst.

Hans Buch (afbud)

AMCS

0-3

14

03-05

Mandag

19.00

Kunst.

Akademikernes A-kasse

FreshNclean IVS

2-5

15

05-05

Onsdag

18.00

Kunst.

DRFB

Korallen Bold Klub

2-2

16

05-05

Onsdag

19.00

Kunst.

Johnny Bravo’s Disciple

Hakuna Matata

6-0

17

10-05

Mandag

18.00

Kunst.

FreshNclean IVS

Zahle Zebras

4-2

18

10-05

Mandag

19.00

Kunst.

AMCS

DRFB

5-1

19

12-05

Onsdag

18.00

Kunst.

Hakuna Matata

Akademikernes A-kasse

-

20

12-05

Onsdag

19.00

Kunst.

Johnny Bravo’s Disciple

Korallen Bold Klub

-

21

17-05

Mandag

18.00

Kunst.

FreshNclean IVS

Hans Buch

-

22

17-05

Mandag

19.00

Kunst.

Hakuna Matata

DRFB

-

23

19-05

Onsdag

18.00

Kunst.

Akademikernes A-kasse

Zahle Zebras

-

24

19-05

Onsdag

19.00

Kunst.

AMCS

Korallen Bold Klub

-

25

26-05

Onsdag

18.00

Kunst.

AMCS

Johnny Bravo’s Disciple

-

26

26-05

Onsdag

19.00

Kunst.

Korallen Bold Klub

FreshNclean IVS

-

27

31-05

Mandag

18.00

Kunst.

Zahle Zebras

DRFB

-

28

31-05

Mandag

19.00

Kunst.

Hakuna Matata

FreshNclean IVS

-

29

02-06

Onsdag

18.00

Kunst.

Akademikernes A-kasse

AMCS

-

30

02-06

Onsdag

19.00

Kunst.

Hans Buch

Johnny Bravo’s Disciple

-

31

07-06

Mandag

18.00

Kunst.

DRFB

Akademikernes A-kasse

-

32

07-06

Mandag

19.00

Kunst.

Korallen Bold Klub

Hans Buch

-

33

09-06

Onsdag

18.00

Kunst.

AMCS

Zahle Zebras

-

34

09-06

Onsdag

19.00

Kunst.

Johnny Bravo’s Disciple

FreshNclean IVS

-

35

14-06

Mandag

18.00

Kunst.

Zahle Zebras

Hakuna Matata

-

36

14-06

Mandag

19.00

Kunst.

DRFB

Hans Buch

-

Pulje. 2

Kamp.

Dato.

Dag.

Kl.

Bane.

45

Hjemmehold.

Udehold.

Res.

1

13-04

Tirsdag

19.00

Kunst.

Fc Brygge

Old Stars

7-1

2

13-04

Tirsdag

20.00

Kunst.

HH-Installations

lokomotiv8000

4-4

3

15-04

Torsdag

18.00

Kunst.

Academic Work

OYY

7-3

4

15-04

Torsdag

19.00

Kunst.

FC Skraldebilen

Unisport FC

4-2

5

15-04

Torsdag

20.00

Kunst.

Fc-Siv

2½ NFI 

3-4

6

20-04

Tirsdag

19.00

Kunst.

Academic Work

Old Stars

4-2

7

20-04

Tirsdag

20.00

Kunst.

lokomotiv8000

Fc Brygge

0-3

8

22-04

Torsdag

18.00

Kunst.

Fc-Siv

OYY

9-0

9

22-04

Torsdag

19.00

Kunst.

Unisport FC

HH-Installations

7-2

10

22-04

Torsdag

20.00

Kunst.

2½ NFI 

FC Skraldebilen

0-2

11

27-04

Tirsdag

19.00

Kunst.

Academic Work

Fc-Siv

3-1

12

27-04

Tirsdag

20.00

Kunst.

Fc Brygge

Unisport FC

1-2

13

29-04

Torsdag

18.00

Kunst.

Old Stars

OYY

4-4

14

29-04

Torsdag

19.00

Kunst.

HH-Installations

2½ NFI 

4-2

15

28-04

Onsdag

20.00

Kunst.

lokomotiv8000

FC Skraldebilen

1-2

16

04-05

Tirsdag

19.00

Kunst.

Unisport FC

Old Stars

1-1

17

04-05

Tirsdag

20.00

Kunst.

FC Skraldebilen

Academic Work

Udsat

18

06.05

Torsdag

18.00

Kunst.

HH-Installations

OYY

7-1

19

06-05

Torsdag

19.00

Kunst.

Fc-Siv

lokomotiv8000

0-4

20

06-05

Torsdag

20.00

Kunst.

2½ NFI 

Fc Brygge

0-5

21

11-05

Tirsdag

18.00

Kunst.

Unisport FC

OYY

-

22

11-05

Tirsdag

19.00

Kunst.

Academic Work

HH-Installations

Udsat

23

11-05

Tirsdag

20.00

Kunst.

2½ NFI 

lokomotiv8000

-

24

18-05

Tirsdag

19.00

Kunst.

Academic Work

Unisport FC

-

25

18-05

Tirsdag

20.00

Kunst.

Fc Brygge

Fc-Siv

-

26

20-05

Torsdag

18.00

Kunst.

2½ NFI 

OYY

-

27

20-05

Torsdag

19.00

Kunst.

FC Skraldebilen

HH-Installations

-

28

20-05

Torsdag

20.00

Kunst.

Old Stars

lokomotiv8000

-

29

25-05

Tirsdag

19.00

Kunst.

HH-Installations

Fc Brygge

-

30

25-05

Tirsdag

20.00

Kunst.

Old Stars

2½ NFI 

-

31

27-05

Torsdag

19.00

Kunst.

FC Skraldebilen

OYY

-

32

27-05

Torsdag

19.00

Kunst.

Fc-Siv

Unisport FC

-

33

27-05

Torsdag

20.00

Kunst.

lokomotiv8000

Academic Work

-

34

01-06

Tirsdag

19.00

Kunst.

FC Skraldebilen

Old Stars

-

35

01-06

Tirsdag

20.00

Kunst.

Fc Brygge

Academic Work

-

36

03-06

Torsdag

19.00

Kunst.

lokomotiv8000

OYY

-

37

03-06

Torsdag

19.00

Kunst.

HH-Installations

Fc-Siv

-

38

03-06

Torsdag

20.00

Kunst.

Unisport FC

2½ NFI 

-

39

08-06

Tirsdag

19.00

Kunst.

Fc-Siv

FC Skraldebilen

-

40

08-06

Tirsdag

20.00

Kunst.

lokomotiv8000

Unisport FC

-

41

10-06

Torsdag

19.00

Kunst.

Fc Brygge

OYY

-

42

10-06

Torsdag

19.00

Kunst.

Old Stars

HH-Installations

-

43

10-06

Torsdag

20.00

Kunst.

2½ NFI 

Academic Work

-

44

15-06

Tirsdag

19.00

Kunst.

Old Stars

Fc-Siv

-

45

15-06

Tirsdag

20.00

Kunst.

Fc Brygge

FC Skraldebilen

-